Szybki THz Skaner Pocztowy

Szybki THz Skaner Pocztowy zaprojektowany przez firmę Orteh (we współpracy z Instytutem Wysokich Ciśnień Polskiej Akademii Nauk "UNIPRESS", ul. Sokołowska 29/37, 01-142 Warszawa) jest bardzo wydajnym urządzeniem skanującym w paśmie promieniowania THz. Może on zostać zamontowany na taśmie transportera pocztowego i posiada proste i intuicyjne oprogramowanie.Szybki THz Skaner Pocztowy pozwala na weryfikację zawartości różnego rodzaju kopert za pomocą promieniowania terahercowego. W porównaniu ze wszystkimi innymi znanymi na świecie skanerami jest on niezwykle szybkim urządzeniem, opartym na innowacyjnym połączeniu wyjątkowych rozwiązań elektronicznych, nowoczesnych elementów optycznych i intuicyjnego oprogramowania komputerowego.

Ze względu na fakt, że promieniowanie THz nie jest jonizujące, skanery wykorzystujące ten zakres długości fal stały się bardzo potężną i chętnie rozwijaną technologią. Przeważnie w przypadku obrazowania w dziedzinie THz wykorzystuje się jedynie pojedyncze źródło quasi-punktowe oraz pojedynczy detektor. Co więcej, w celu skrócenia bardzo długiego czasu skanowania stosuje się obrotowe lub wibrujące zwierciadła, co jednak nie zapewnia wystarczającej prędkości skanowania.

Unikalny Szybki THz Skaner Pocztowy umożliwia bardzo krótki czas skanowania dzięki zastosowaniu trzech linii detektorów i specjalnie zaprojektowanej optycznej struktury dyfrakcyjnej, która formuje wiązkę THz emitowaną przez źródło quasi-punktowe. Ten bardzo zaawansowany element optyczny przekształca wiązkę promieniowania pochodzącą ze źródła VDI w trzy odcinki zlokalizowane w konkretnej odległości za strukturą. Takie pole świetlne oświetla kopertę, bezpośrednio pod którą znajduje się macierz detektorów. Układ rejestrujący składa się z 3 linii, z których każda zawiera 48 pojedynczych detektorów. W celu zapewnienia poprawnego działania i wydajnego przepływu danych, cała macierz musi być podzielona na 4 moduły (każdy zawierający 3 linie składające się z 12 pojedynczych detektorów). Takie zaawansowane rozwiązanie umożliwia redukcję czasu skanowania jednej koperty do około 1 sekundy.

Mamy nadzieję, że praca z Szybkim THz Skanerem Pocztowym będzie prawdziwą przyjemnością i że odkryjecie Państwo wiele możliwości jakie dostarcza Wam nasze urządzenie. Mamy również nadzieję, że to urządzenie i specjalnie zaprojektowane do niego oprogramowanie komputerowe ułatwi Państwu pracę związaną z wykrywaniem niebezpiecznych elementów ukrytych w listach.

Dołożyliśmy wszelkich starań, abyście mogli Państwo czerpać jak najwięcej przyjemności podczas pracy z THz skanerem pocztowym. Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek pytania, bardzo prosimy o kontakt: thzscanner@orteh.pl

Szybki THz Skaner Pocztowy jest dostępny jako gotowe urządzenie sprzedawane komercyjnie lub w zależności od Państwa potrzeb jako pojedyncze moduły umożliwiające indywidualną konfigurację. Firma Orteh chętnie pomoże Państwu w konfigurowaniu i dostosowaniu proponowanych przez nas modułów do konkretnych przypadków.

Oferujemy różne moduły z detektorami, moduły agregujące i konsolidujące dane pochodzące z detektorów i unikalne oprogramowanie, które może zostać dostosowane do różnorodnych zastosowań. Następujące moduły mogą być złożone w różnych konfiguracjach (jeżeli potrzebują Państwo pomocy chętnie doradzimy):
moduł TZA_v1:
   - płytka drukowana z zamontowanymi detektorami o różnorodnych topologiach:
      » linia 12 detektorów;
      » macierz składająca się z 3 linii po 12 pojedynczych detektorów każda;
      » macierz składająca się z 48 detektorów (7 x 7 bez jednego detektora znajdującego się w rogu);
   - różne inne topologie możemy zaprojektować i wykonać na zamówienie klienta (w zależności od Państwa potrzeb).
moduł TZB_v1:
   - analogowy i cyfrowy moduł komunikacji i obsługi detektorów THz;
   - 12-to kanałowy;
   - równoległy odczyt;
   - próbkowanie 200kHz;
moduł TZC_v1:
   - konsolidacja i agregacja danych pochodzących z modułów TZB_v1;
   - można połączyć maksymalnie 12 modułów TZB_v1;
   - komunikacja z PC poprzez port USB;
   - liniowy enkoder kontrolujący położenie taśmy transportowej;
   - sterowanie źródłem VDI.

Dodatkowo, firma Orteh zaprojektowała unikalne i specjalnie dedykowane do tego celu oprogramowanie komputerowe do modułu TZC_v1 umożliwiające komunikację z FPGA i PC. Cały czas dostępna jest podstawowa licencja, podczas gdy personalizowane konfiguracje możemy wykonać na Państwa zamówienie.

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek niestandardowe zamówienia lub pomysły, bardzo prosimy o kontakt – czekamy, aby Państwu pomóc w poprawnej konfiguracji typowych i nietypowych skanerów pocztowych: thzscanner@orteh.plProjektowanie niekonwencjonalnych elementów dyfrakcyjnych formujących żądany rozkład światła

Orteh projektuje elementy dyfrakcyjne lub układy elementów dyfrakcyjnych i refrakcyjnych, które formują żądany rozkład światła na zadanej odległości. W takich systemach głównym problemem jest uzyskanie jednolitego i stabilnego wyjściowego rozkładu światła. Ponadto niezbędny jest kompromis pomiędzy wydajnością dyfrakcyjną a złożonością urządzenia końcowego. Rozmiar plamki planowanych struktur oraz cena wytworzenia elementów o wielostopniowej fazie to także bardzo ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę.


Struktura dyfrakcyjna formująca zadany rozkład światła (zdjęcia w świetle białym)

Przygotowywanie i optymalizacja danych do procesu naświetlania w metodzie litografii elektronowej

Nasze doświadczenia w wytwarzaniu struktur dyfrakcyjnych metodą EBL pozwoliły uzyskać skomplikowane elementy dyfrakcyjne o minimalnych rozmiarach piksela 0,3 mikrona.


Hologram zakodowany w postaci
dwustopniowej, fazowej struktury dyfrakcyjnej